هاست چیست؟

هاست چیست؟

سال 2021 به همگان ثابت کرد که دنیای آنلاین این قدرت را دارد که کسب ‌و کارها را در زمان ‌های پرتلاطم به خوبی حفظ کند. این موضوع نقش مهمی در حفظ روابط بین کسب و کارها و مشتریان آن ها داشت و حتی زمینه ‌های رشد را ایجاد کرد و اهمیت حضور آنلاین به صورت فعال و انعطاف‌پذیر را نیز برجسته کرد.

اکنون که در سال 2022 هستیم، دنیای میزبانی وب( هاست ها)، دامنه ها و ساخت وب سایت به احتمال زیاد به تغییر و تحول ادامه خواهد داد تا با نیازهای در حال تغییر و رشد کسب و کارها حتی بیش از پیش همگام شود. از نحوه تغییر عملکرد دامنه ها گرفته تا آینده مراکز سرور و پایداری آن ها، در اینجا نکته مهمی است که ممکن است در سال جدید برای دنیای فناوری وب در نظر گرفته شود.

میزبانی وب چگونه کار می کند؟

بعد از معرفی هاست و پاسخ به سوال host چیست، بهتر است با کاربردهای هاست نیز آشنا شوید. سروری که وب سایت شما را میزبانی می کند یک رایانه فیزیکی است که به طور مداوم کار می کند تا سایت را همیشه در دسترس بازدیدکنندگان قرار دهد. خرید سرور برای میزبانی وب به شما این امکان را می دهد که تمام داده های وب سایت را در سرورهای اختصاص یافته به خود ذخیره کنید.

هنگامی که کاربری نام دامنه شما را در نوار آدرس مرورگر خود وارد می کند، سرور میزبان وب تمام فایل های لازم برای بارگیری وب سایت شما را منتقل می کند.

شما می توانید یک وب سایت را خودتان میزبانی کنید، اما توجه داشته باشید که این کار نیاز به مهارت های فنی گسترده ای دارد. میزبانی خودکار مستلزم راه اندازی و پیکربندی یک وب سرور از ابتدا، از جمله تجهیزات، زیرساخت، سخت افزار و نرم افزار می باشد. علاوه بر این، شما همچنین باید تمام کارهای تعمیر و نگهداری مداوم را نیز انجام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *